Unutulmayanlar

Bu sayfada köyümüzle ilgili unutulmayan kişileri, olayları, hatıraları okuyabilirsiniz.

Hoca Ahmet Harman

Ahmet Harman k

Hoca Ahmet Harman, 1925 yılında Harmanköy’de doğmuştur. Şadırvanlı mahalle camiinde 1950-1981 yılları arasında imamlık ve hocalık yapmış olup, 1978 yılında köyümüzün muhtarı olmuş ve 1981 yılında istifa etmiştir.

Ahmet Hoca olarak tanınır, bilinirdi. Okumaya, öğrenmeye ve öğretmeye aşıktı. Edebiyata, şiire meraklıydı. Yararlı sohbetinden, tatlı dilinden istifade etmek isteyen misafirler evinden eksik olmazlardı. Şadırvanlı Mahalle camii ve çevresinin bakımı ve himayesi ile de ilgilenirdi. Ziraat dergilerini takip eder, yeni teknikler uygulardı. Köyümüze büyük hizmetleri dokunmuş, yenilikler getirmişti. Daima halka ve Hakka hizmet için çalışmıştır.

8 Mart 2004 günü ebediyete intikal eden merhum Ahmet Hoca’mızı rahmetle anıyoruz. Mekânı cennet olsun.

Bağcıklı Çeşmesi Çevresinin ve Yolların Islah Edilmesi

2009 yılında Mustafa oğlu Ahmet IRAK tarafından yapılmış bir hizmettir. Çeşmenin çevresi ıslah edilmiş, yol yapılmış, içme suyu deposu pislikten arındırılmıştır.

Harman FM ve Harman TV

1994 yılında Ahmet Bağcı tarafından 91.5 MHz frekansında bir radyo kurulmuş (Harman FM) ve 1996-1997 yıllarında (Harman TV) adıyla televizyon yayıncılığı devam etmiştir. Bunun Türkiye’de bir köyde yapılan ilk yerel radyo ve televizyon yayını olduğu düşünülmektedir.

Merhum Öğretmen Latif Aşıcı ve şiirleri

Latif Aşıcı

İstanbul Cevizli’de oturan merhum Latif Aşıcı tam bir Harmanköy aşığı idi. Köyümüzle ilgili yazdığı şiirler hafızalara kazınmıştır.

Reklamlar